GİZLİLİK VE GÜVENLİK SÖZLEŞMESİ

perdeciden.com alan adi web sitesinin (kisaca “Site” olarak anilacaktir) tüm haklari “perdeciden.com” (kisaca “perdeciden.com” olarak anilacaktir) aittir. perdeciden.com, Site üzerinden kullanicilar tarafindan kendisine elektronik ortamda iletilen kisisel bilgileri, üyeleri ve kullanicilari ile yaptigi sözlesmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam disinda üçüncü kisilere açiklamayacaktir.

perdeciden.com, gerektiginde kullanicilarin IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadir. IP adresleri, kullanicilari genel bir sekilde tanimlamak ve kapsamli demografik bilgi toplamak amaciyla da kullanilabilir.

Üyelik veya Site üzerindeki çesitli formlarin doldurulmasi ve oylamalarin yapilmasi suretiyle kullanicilarin kendileriyle ilgili bir takim kisisel bilgileri (ad-soyadi, telefon, adres veya e-mail adresleri gibi) perdeciden.com’e vermeleri gerekmektedir. perdeciden.com tarafindan talep edilen bilgiler ve/veya kullanici tarafindan saglanan bilgiler ve/veya Site üzerinden yapilan islemlerle ilgili bilgiler; perdeciden.com ve isbirligi içinde oldugu kisiler tarafindan, perdeciden.com’in üyeleri ve kullanicilari ile yaptigi sözlesmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam disinda da, üyelerin ve kullanicinin kimligi ifsa edilmeden çesitli istatistiksel degerlendirmeler, veritabani olusturma ve pazar arastirmalarinda kullanilabilir.

perdeciden.com, isbu gizlilik politikasinda aksi belirtilmedikçe kisisel ilgilerden herhangi birini perdeciden.com’in isbirligi içinde olmadigi sirketlere ve üçüncü kisilere açiklamayacaktir. Asagida belirtilen sinirli durumlarda perdeciden.com, isbu “Gizlilik Politikasi” hükümleri disinda kullanicilara ait bilgileri üçüncü kisilere açiklayabilir. Bu durumlar sinirli sayida olmak üzere;

a. Yetkili hukuki otoriteler tarafindan çikarilan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. gibi hukuk kurallarinin getirdigi zorunluluklara uyulmasinin;

b. perdeciden.com’in üyeleri ve kullanicilari ile yaptigi sözlesmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunlarin uygulamaya konulmasinin;

c. Yetkili idari ve adli otorite tarafindan usulüne göre yürütülen bir arastirma veya sorusturmanin yürütümü amaciyla kullanicilarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve

d. Kullanicilarin haklari veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli oldugu hallerdir.

perdeciden.com, kisisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayi; bunu bir sir saklama yükümlülügü olarak addetmeyi ve gizliligin saglanmasi ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamaminin veya herhangi bir kisminin kamu alanina girmesini veya yetkisiz kullanimini veya üçüncü bir kisiye ifsasini önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayi ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. perdeciden.com’in gerekli bilgi güvenligi önlemlerini almasina karsin, Site’ye ve sisteme yapilan saldirilar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kisilerin eline geçmesi durumunda, perdeciden.com’in herhangi bir sorumlulugu olmayacaktir.

perdeciden.com, kullanicilara ve kullanicilarin Site’yi kullanimina dair bilgileri, teknik bir iletisim dosyasini (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletisim dosyalari, ana bellekte saklanmak üzere, bir web sitesinin, kullanicinin tarayicisina (browser) gönderdigi küçük metin dosyalaridir. Teknik iletisim dosyasi, bir web sitesi hakkinda durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanimini kolaylastirir. Teknik iletisim dosyasi, bir web sitesini kaç kisinin kullandigi; bir kisinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettigi ve sitede ne kadar kaldigi hakkinda istatistiksel bilgileri elde etmek amaciyla kullanilabilir. Ayrica, kullanicilar için özel olarak tasarlanmis kullanici sayfalarindan, dinamik olarak izinli pazarlama mesaji ve içerik üretilmesine yardimci olur. Teknik iletisim dosyasi, ana bellekten veya kullanicilarin e-mail adresinden veri veya baskaca herhangi bir kisisel bilgi almak için olusturulmamistir. Tarayicilarin pek çogu, basta teknik iletisim dosyasini kabul eder biçimde tasarlanmistir; ancak kullanicilar, dilerlerse teknik iletisim dosyasinin gelmemesi veya teknik iletisim dosyasi gönderildiginde ikaz verilmesini saglayacak biçimde, tarayici ayarlarini degistirebilirler.

perdeciden.com tarafindan Site dahilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanicilardan elde edilen bilgiler, perdeciden.com veya isbirligi içinde oldugu kisiler tarafindan, bu kullanicilara dogrudan pazarlama yapmak, istatistiksel analiz yapmak veya veritabani olusturmak amaciyla kullanilmaktadir.

perdeciden.com, isbu Gizlilik Politikasi hükümlerini, diledigi zaman Site’de yayinlamak suretiyle, tek tarafli olarak degistirebilir. perdeciden.com’in degisiklik yaptigi Gizlilik Politikasi hükümleri, Site’de yayinlandigi tarih Itibariyle yürürlülüge girer.